Bacak Estetiği

Uyluk ve bacaklardaki bölgesel kilo fazlalıklarına liposuction yapılabilir. Diz ve bacak iç kısımlarındaki çöküklük ve şekil bozukluklarına aynı seansta yağ enjeksiyonları ile dolgunluk kazandırılır. Bacaktaki eğrilik ve inceliklerde bacak iç kısmına protez yerleştirilebilir.

Uyluk Germe : İlerleyen yaş,kilo alıp verme, genetik nedenlerle uyluk bölgesinde özellikle iç kısımda sarkma oluşabilir. Yağ doku fazlalığı olan hastalarda kilo verme ya da liposuction sonrası bu bölge incelir fakat cilt sarkmasını düzeltmek için uyluk germe yapmak gerekebilir.

Kasık bölgesi ve bacağın iç yan kısmında dize kadar uzanan ameliyat kesisi ile fazla cilt ve cilt altı dokular çıkarılır. Dokular gerilerek dikilir. Vücudun alt bölgelerinde kanlanma daha zayıf olduğundan yara iyileşmesi üst bölgelere ve yüze göre daha yavaştır. Bu nedenle sigara, diabet, kalp ve dolaşım bozukluğu gibi yara iyileşmesini bozan faktörler çok iyi değerlendirilerek ameliyat planlanmalıdır. Ayrıca oluşacak iz kalıcıdır ve ameliyat kararı buna göre verilmelidir.

Ameliyat genel ya da spinal (belden aşağı bölgenin uyuşturulması) anestezi ile yapılır. 2-2.5 saat sürer. Ameliyat sonrası 2-3 hafta korse kullanılır. 4 hafta sonra spora başlanabilir.