Ulhtera

ULHTERA HIFU (odaklı ultrason, ameliyatsız yüz gençleştirme ve germe) gibi isimlerle tanımlanan ameliyatsız yüz germe uygulaması; ses dalgalarını kullanarak ciltte sıkılaşma ve lifting oluşturan bir teknolojidir.
Ses dalgaları hedeflenen derinlikte nokta atışlar halinde ısı hasarı oluşturur. Doku hasarı sonucu onarım mekanizmaları harekete geçer. Kollajen üretimi, kanlanma artışı sonucu cilt sıkılaşır, toparlanır, çizgiler azalır, parlak ve canlı bir görünüm kazanır.

1.5 - 3 ve 4.5 mm derinlikte çalışan özel başlıkları vardır. Hastanın yüz yapısı ve sorunlu bölgeler değerlendirildikten sonra atış derinliği ve sayısı planlanır. Genellikle bu üç derinliğin kombinasyonu ile çalışılır. 1.5 ve 3 mm lik derinlikte dermisin yüzeyel ve derin kısmı uyarılarak kollajen üretimi tetiklenirken, 4.5 mm de yüzde sarkmanın asıl gerçekleştiği yer olan SMAS dediğimiz derindeki tabakaya ulaşır. Bu tabakanın uyarılmasıyla mekanik bir sıkılaşma da gerçekleşmiş olur. Mekanizma cildin üst tabakasını içermediği için cilt üzerinde laser uygulamalarında gördüğümüz yanık, kabuk gibi durumlar oluşmaz.

Uygulama tüm yüz ve boyunda uygulanabilmesinin yanında kaş kaldırma, yanak kaldırma, nasolabial oluklarda, alın çizgileri, gıdı bölgesi gibi alanlarda lokalize de yapılabilir.

Yüze lokal anestezik krem ve jel uygulanır. 45-60 dk süren bir uygulamadır. Sonrasında minimal ödem ve kızarıklık oluşabilir. Sosyal hayatınıza engel olacak düzeyde değildir. İşlem sonrası lifting hemen farkedilir ancak asıl etki 2.aydan sonra kolajen üretiminin artmasıyla belirir. 1.5-2 yıl sürer. Tek seanslık bir uygulamadır.