Meme Büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Genel Bilgi
Meme büyütme ameliyatları esnasında memeye hacim kazandırılırken aynı zamanda şekli de düzeltilir. Hastaların istekleri ve vücut yapıları (boyu, kilosu, göğüs kafesinin şekli ve çapı, cilt yapısı) farklı olduğundan ihtiyaç duydukları protezler de farklılık gösterir. Bu ameliyat gelişimini tamamlamış 18 yaşından büyük herkese yapılır. Meme büyütme ameliyatı tek bir teknik kullanılarak yapılan bir ameliyat değildir. Her hastanın ihtiyacına ve isteğine göre ameliyat şekillendirileceği için fiyatlandırma da yapılacak ameliyata göre belirlenmelidir. Meme büyültme ameliyatı hastaların en çok memnun kaldığı estetik operasyondur.
Amerika da yapılan 10 yıllık araştırmaya göre meme büyültme ameliyatlarında kullanılan tekniklerin kanser hastalığını ortaya çıkarmadığını göstermektedir. Hatta yapılan araştırmalarda kullanılan protezlerin meme kanserini yüzde 30 önlediği ortaya çıkmıştır.
Hamilelik süresince ve emzirme sırasında anne ya da bebek protezden etkilenmemektedir. Ancak hamilelik sonrasında memede sarkma olabilir. Bu durumda süt verme işleminin bitiminden sonra meme toparlama işlemi yapılabilir. Silikon protez meme altına uygulanmış olsa dahi anne sütü ile bebeğe silikon geçmez.
Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?
Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi ile yapılmakta ve yaklaşık 1 - 1,5 saat sürmektedir. Meme (göğüs) büyütme ameliyatının bitiminden 3 saat sonra yemek yenip, ayağa kalkılabilir. Estetik ameliyat sonrası hastanede bir gün yatış tavsiye edilir. 10 - 15 gün süre sonunda ağır olmayan işler ve aktiviteler yapılabilir hale gelinir. İlk 3 hafta yürüyüş dışında spor yapmaması gerekmektedir. Yine ilk 3 hafta sporcu sutyenini gece gündüz takması gerekmektedir. Estetik ameliyatı sonrası göğüs tam şeklini ancak 3 ayda alır.