Somon Dnası

Zamanın doğal bir sonucu olan yüz yaşlanması günümüzde dış etkenler nedeniyle daha erken dönemlerde farkedilir hale gelmiştir. Sigara, güneş ışınları, hava kirliliği, stres, dengesiz beslenme gibi faktörler cilt yaşlanmasını hızlandırır. Cildimizde kuruluk, kırışıklık, lekeler, sarkmalar oluşmaya başlar. Cilt yenilenmesini sağlayan mekanizmaları harekete geçirerek bu etkileri tersine çevirmek mümkün.

Cildimiz yaşlanma etkilerine cilt yenilenmesini sağlayan kollajen, elastin üretimini,kanlanmayı artırarak, büyüme faktörleri salgılayarak karşı koymaya çalışır. Ancak zamanla bu mekanizmalar yavaşlar. Antiaging uygulamalarının amacı tamir mekanizmalarını harekete geçirmek ve hızlandırmaktır.

Somon dna uygulaması bir çeşit mezolifting yöntemidir. İçeriğindeki maddeler cilde nem kazandırıp parlaklık sağlar. İnsan dna sına çok yakın olan somon dna sında bulunan nükleopeptitler ise dermisteki kan akışını, büyüme faktörlerini, metabolik faaliyetleri artırır.

Somon DNAsı tedavisi 2 haftalık aralıklarla 4-6 seans olarak yapılmaktadır. Haftalar içinde giderek artan bir etki görülür. Yüz, boyun, dekolte, el gibi yaşlanma etkilerini gösteren tüm bölgelerde uygulanabilir.