Erkeklerde Meme Küçültme

Erkeklerde Meme Küçültme Hakkında Bilgi
Erkeklerin vücutlarında anormallik gösteren ve sıkıntılı bir hale girmelerine neden olan memeleri ile ilgili problemleri gün geçtikçe artmaktadır. Hormonları ters çalışması, kadınlık hormonu fazlalığı erkeklerde meme büyümesine neden olmakta, bu durumlarda erkekler sıkıntılı süreçlerin içerisine girerek vücutlarını gizleyebilecek kıyafetleri kullanma yolunu izlemektedirler.
Jinekomasti(Erkeklerde Meme Küçültme) Ameliyatı
Jinekomasti farklı nedenler ile oluşsa da temel neden kilo alınmasıdır. Meme altında büyüyen yağ hücreleri kilo verilse de erimez ve sarmış bir görüntüye neden olur. Jinekomastiye kalp ilaçları, AIDS tedavileri, kemoterapi, kronik böbrek hastalığı, hormonal sorunlar, mide ekşimesi ve epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçlar jinekomastiye neden olur.
Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Jinekomasti için cerrahi işlemlere başvurulabilir. Ameliyatta göğüs şeklini geri kazanmak için küçük bir kesi yapılır. Ardından içerideki oluşum alınır. Kesi yerlerinden tekrar dikim yapılarak göğüs istenilen görünüme kavuşturulur. Ameliyathanede narkoz işlemi ile gerçekleşir. Jinekomasti ameliyatı ardından yorucu egzersizlerde uzak durulmalıdır. Ancak iyileşme sonrasında işlemin kalıcı olması ve tekrar etmemesi için mutlaka düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.
Jinekomasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?
Jinekomasti ameliyatı sonrasında korse kullanılır. Bu korsenin kullanımı 2 hafta ile 4 hafta arasındadır. Ameliyat sonrası mutlaka 2 hafta ameliyat olan yerin üstüne uzanmamak gerekir. Fiziksel aktivitelerdende uzak durmak gerkir. Bir süre ameliyatlı yerin korunması memenin ilerde sağlıklı kalması için önemlidir.