Genital Estetik

Genital Estetik Ameliyatı Hakkında Genel Bilgi
Bir dönem tabu olarak görülen veya tedavisinin olamayacağı düşünülen işlemlerin cerrahi olarak tedavi edilebilir olduğunun bilinmesi ve yaygınlaşması ülkemizde yapılan genital estetik ameliyatlarının sayısını artırmıştır. Genital estetik uygulamarı ile kadının özgüveninin artmasına ve kendini iyi hissetmesine yardımcı olunur.

Genital Estetik Ameliyatını Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?
  • Çok sık vajinal enfeksiyonunun olması.
  • Zaman geçtikçe genital bölgede kararmanın artması.
  • Estetik olarak vajinanın beğenilmemesi.
  • Dar kıyafetler giyildiğinde sürtünmeyle birlikte tahrişin artması gibi daha onlarca sorundan dolayı kadınlarımız genital estetik ameliyatı yapmaktadır. Eğer sizde bu ve bunun gibi durumlarla karşı karşıya iseniz genital estetik operasyonunu düşünebilirsiniz.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Hasta bir gün sonra taburcu edilir.Bir hafta süre ile her tuvalet sonrası dezenfektan solüsyonla bölgeyi temizlemesi istenir. 1 - 2 gün içerisinde hasta masa başı işlerine dönebilir.4-6 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.
Genital Estetik Ameliyatı Sonrası Normal Doğum Mümkün Müdür?
Dış genital bölgeye yapılan estetik operasyonların hiç birisi normal doğum için bir sorun teşkil etmemektedir. Doğum yapmamış bayanlar bu işlemi yaptırıp daha sonra gebe kaldıklarında normal doğum yapabilmektedirler. Vajina daraltma işlemi uygulanan kişilerde normal doğum sonrasında tekrardan genişleme olabileceği anlatılmalıdır.
Genital Estetik Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?
Genital estetik ameliyatı sonrası yumuşak dokudaki iyileşme sürecine takiben bir iz bırakmaz. Dışarıdan biri tarafından estetik operasyonu geçirdiği anlaşılmaz.