Bacak Estetiği

Bacak Germe Estetiği Hakkında Genel Bilgi
Yaşın ilerlemesi ve yüksek miktarda kilo vermenin sonucu olarak çoğu kadının özellikle bacak iç yüzünde gevşeme ve sarkmalar ortaya çıkar. Yol açtığı bu gibi sıkıntıların yanı sıra estetik olarak da hoş olmayan bir görünüm oluşturan bacak iç yüzündeki bu gevşemelerin, estetik bacak germe ameliyatları ile düzeltilmesi mümkündür. Bu gibi sorunları olan bayanlarda bacak germe estetiği en idealdir.
Hangi Durumlarda Bacak Germe Ameliyatı Yapılmalıdır?
  • Derideki abartılı sarkmalar ve gevşemeler, bacak germe estetiğini doğuracak olan durumlardan en önemlileridir.
  • Menopoz
  • Obezite
  • Uygulanan tedavi sonucu yağlanma

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler?
Bacak germe ameliyatı iki saat sürer ve hasta 1 gün doktor gözetiminde kalır. Ameliyat sonrası bazı ağrılar mümkündür ama bu ağrılar ağrı kesicilerle giderilir. Ameliyat sonrası hemen ayağa kalkabilirsiniz ama eski yürüme özelliğine 2-3 gün sonında ulaşmanız mümkündür. Ameliyat sırasında takılan drenler ameliyattan bir gün sonra çıkarılır. İyileşme süreci tam 10 gündür bu 10 gün içinde pansumanlarınız ve gözlemleriniz yapılır.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?
Bacak germe estetiği ameliyatı sonrası çok büyük bir iz kaldığı söylenemez. Gözle görülebilir ya da rahatsız edici bir iz olmadığını söylemek mümkündür ancak kesinin yapıldığı bölgede dikkatli bakıldığı takdirde bir iz olduğu fark edilecektir. Bu iz zamanla derinin kendini yenilemesi ile birlikte çok daha az görülür hale gelecektir.