Liposuction

Liposuction Ameliyatı Hakkında Genel Bilgi
Liposuction genel olarak cerrahi operasyon ile vakumlayarak vücuttan yağ alma işlemidir. Yağ depolanması ile oluşan fazlalıkların giderilmesi için etkili bir yöntemdir. Halk arasında genellikle yağ aldırma olarak nitelenen liposuction geçmiş yıllardan günümüze en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir.
Liposuction Ameliyatı Kilo Verme Amaçlı Mıdır?
Bu operasyon kesinlikle kilo verme amaçlı değildir. Operasyona 65 kilo ile giren bir bayan 60 kilo ile çıkması imkansızdır. Ameliyat Sonrası Korse Ne Kadar Süreyle Giyilmeli?
4 hafta korse giyilmesi gerekir. Ama bu sizin vücut yapınıza bağlı olarak değişir. Mesela eğer esnek bir deriye sahipseniz bu süre 5-6 haftayı bulabilir.
Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İşler?
Eğer ameliyat sedasyon anestezisi altında yapılmışsa hemen sonra ayağa kalkabilir, biraz istirahat ettikten sonra evinize gidebilirsiniz. Hastaya ameliyat sonrası verilen korseyi bir hafta giymesi önerilir.Sonrasında verilen ağrı kesicilerle çok ağrı olmaz. Ortalama bir ay sonra istediğiniz vucüda kavuşabileceksiniz. Hiç kimse sizin vücudunuza bakarak operasyon geçirdiğinizi anlamayacaktır.